021-88802213-88944100-88944152

راهنمای خرید پیانو

ارسال شده توسط seo bartar

راهنمای خرید پیانو:

در هنگام خرید پیانو به نکات زیر توجه نمایید:

  • به ارتفاع پیانو توجه نمایید. ارتفاع پیانو حتما” بالای 120 سانتی متر برای پیانوهای آسیایی و 118 سانتی متر برای پیانوهای اروپایی باشد.
  • به متریال پیانو توجه کنیدهمچنین به جنس ساند برد توجه کرده و شرکت سازنده قطعات را نیز در نظر بگیرید.
  • به صدای پیانو دقّت کنید، گیانوهایی که صدای گرم و شفاف دارند به مراتب از پیانوهای با صدای تیز به مراتب بهتر میباشند.

 

خرید پیانو برعکس انچه که  در ذهن همه یک خرید سخت است با دانستن چند نکته راجع به متریال و قطعات تشکیل دهندۀ ساز میتوان  انتخابی راحت میشود  و باید  به چند نکته قبل از انتخاب برند مورد نظر و اعتماد به فروشنده  توجه داشته باشیم.

ارتفاع : مهمترین قسمت پیانوی دیواری ارتفاع ان است و ارتفاع استاندارد در پیانو ارتفاع 120 سانتی متر است که ارتفاع استاندارد یک ساز دیواری است.

دک : بعد ارتفاع شما باید به صفحه رزنانس دقت کنید که باید از چوبی باشد که به صدای پیانوی شما طنین بهتری میدهد و معمولا شرکت های سازنده چوب پیانو شرکتهایی معتبر هستند که اسم آنها در پشت پیانو هک شده است.اگر این صفحه از لمینت باشد صدای ساز صدایی تیز میشود که گوش نوازنده را خسته میکند.

پین بلاک : قسمت مهم دیگر در پیانو پین بلاک است قسمتی است که سیم پیانو در بالای پیانو به آن بسته شده که داخل یک جعبه چوبی  قرار دارد و اگر این قسمت کیفیت بالایی نداشته باشد پیانوی شما نمیتواند کوک را زیاد نگه دارد و در مدت زمان کمی کوک خود را از دست میدهد.

اکشن : قطعات اکشن پیانو قسمتی است که با فشردن پیانو چندین قطعه به هم متصل هستند و ضربه چکش را به سیم منتقل میکنند و شما صدای پیانو را میشنوید پس باید قطعات اکشن شما از قطعات کاملا چوبی ساخته شده باشد و قطعات پلاستیکی و متفرقه نباشد.

سیم : سیم پیانو که در جنس صدا بسیار تاثیر دارد و باید به برندی اعتماد کنید که از برندهای معتبر دنیا باشد .

پدال : پدال پیانو که قطعات آن باید تمام چوب باشد و اگر از فلز باشد صدای پیانو را تیز میکند.

آیرون فریم : قسمت فریم پیانو که پین بلاک ها از آن رد میشوند و در واقع روی صفحۀ رزورانس قرار دارد و اکشن روی آن سوار میشود .

پس پیانوی خوب پیانویی است که از قطعات تشکیل دهندۀ درجه یک و با کیفیت و از برندی معتبر باشد  برندهای معتبر باشد که کوک خود را تا یکسال نگه میدارد .

پس از بررسی نکات بالا (قطعات تشکیل دهنده ساز ) حال زمان آن است که در مورد فروشگاه چند نکته را بررسی و سپس خرید نهایی را انجام دهیم.

 

  • ژوئن 12, 2016