021-88802213-88944100-88944152

جشنواره‌ی بی‌جایزه و اصفهانی‌های خجالت‌زده

delshodegan

اخبار

جشنواره‌ی بی‌جایزه و اصفهانی‌های خجالت‌زده

ارسال شده توسط kiyomars

جشنواره‌ی بی‌جایزه و اصفهانی‌های خجالت‌زده

تاريخ تنظيم: دوشنبه 31 فروردین ماه 1394

پس از گذشت سه‌ماه از برگزاری جشنواره‌ی موسیقی استاد جلیل شهناز، برگزیدگان این جشنواره هنوز در انتظار دریافت جایزه‌های خود از مسوولان هستند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دی‌ماه سال 93 نخستین جشنواره‌ی موسیقی استاد جلیل شهناز به همت بخش خصوصی در شهر اصفهان برگزار شد و قرار بود به نفرات برگزیده‌ی بخش مسابقه، جایزه‌های هفت، پنج و سه میلیون تومانی اهدا شود. این در حالی است که برخی گروه‌های شرکت‌کننده می‌گویند، هنوز جوایز خود را از جشنواره نگرفته‌اند و تلاش‌های‌شان برای حل این مشکل تا کنون بی‌فایده بوده است.

سرپرست گروه «دلشدگان» مشهد که در این جشنواره مقام نخست را کسب کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه‌ی خراسان رضوی اظهار کرد: گروه «دلشدگان» براساس فراخوان این جشنواره در آن شرکت کرد و توانست مقام اول در بخش گروه‌نوازی را کسب کند. گروه‌هایی از شهرهای کاشان و اصفهان نیز مقام‌های دوم و سوم را به‌دست آوردند.

رامین میلانی ادامه داد: در روز اعطای جوایز به ما اعلام شد که هدایای نقدی در مدت 7 تا 10 روز آینده اهدا خواهد شد اما متأسفانه این اتفاق تا کنون نیفتاده است. ابتدا به ما پایان سال را وعده دادند که این وعده محقق نشد و پس از آن قول 15 فروردین را دادند، اما این پرداخت انجام نشده است و تمام پیگیری‌های ما و سایر گروه‌های شرکت‌کننده در این جشنواره نیز ناکام ماند.

او افزود: ما در این‌باره حتی با مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد که در اختتامیه‌ی این جشنواره حضور داشت، تماس گرفتیم و او را در جریان قرار دادیم اما متأسفانه این تلاش ما نیز به نتیجه‌ی خاصی نرسید.

میلانی گفت: براساس صحبت‌هایی که من با دبیر جشنواره داشتم، متوجه شدم که جوایز همه‌ی بخش‌های این جشنواره تاکنون پرداخت نشده است و علاوه بر سه گروه موسیقی، حدود 20 نفر تک‌نواز نیز جزو افرادی هستند که تا کنون جوایز خود را نگرفته‌اند.

سرپرست گروه موسیقی «دلشدگان» اظهار کرد: اثری که ما در این جشنواره ارائه دادیم، 45 دقیقه کار گروهی کلاسیک ایرانی بود که هفت نوازنده و یک خواننده داشت. داوران این جشنواره نیز آقایان فریدون شهبازیان، هوشنگ ظریف و ساسان فاطمی بودند که همه از بزرگان موسیقی به شمار می‌روند.

او اضافه کرد: این جشنواره در طول برگزاری مشکلات زیادی داشت و شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کردند. البته این جشنواره با نظارت و مجوز وزارت ارشاد برگزار شد، اما ظاهرا ناهماهنگی‌هایی برای برگزارکنندگان این جشنواره به‌وجود آمده بود.

نوشته شده توسط kiyomars

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *